Pages Menu
Categories Menu

naprawa samochodu dzielo czy zlecenie

Tajemnica handlowa nienależnego

Praktycznie każda branża ma pewne „tajemnice handlowe”, które umożliwiają właścicielom firm, aby chronić swoje wynalazki, produkty, metody i techniki od obywateli lub ich konkurentów wynajem samochodów warszawa. Firmy trafi do ogromnych starań, aby chronić tajemnice handlowe oraz może podjąć działania prawne przeciwko osobom, które świadomie sprzedają lub przypadkowo rozdają podstawowe informacje o tym, jak prowadzą one swoją działalność.www.tbv.pl/kontakt

Sprzeniewierzenie tajemnic jest uważane za formę nieuczciwej konkurencji. Na rynku oczekuje się, że firmy, które konkurują na tych samych konsumentów lub klientów do konkurowania za pomocą rzetelnej oceny rynku, ich produkty i trendy konsumentów, a nie uciekać się do sabotażu i szpiegostwa, aby osiągnąć swoje cele.

Uniform Trade Secrets Act został ustanowiony w celu zapewnienia ochrony przed uzyskaniem tajemnic produktów, metod, technik, urządzeń, wzorów i innych aktywów przedsiębiorstwa poprzez „niewłaściwych” środków. Ustawa definiuje niewłaściwych środków, jak:

Przekupstwo

Przekręcanie

Kradzież

Naruszenie obowiązku

Nakłanianie z naruszeniem obowiązku

elektroniczne szpiegostwo

Szpiegostwo innymi środkami

Jeśli osoby mogą czerpać korzyści ekonomiczne z nieprawidłowo uzyskanych materiałów, mogą istnieć nieuczciwej konkurencji. Uniform Trade Secrets Act pozwala na kary, jeżeli korzyść ekonomiczna jest rzeczywisty lub potencjalny, nawet jeśli firma lub osoba fizyczna nie podjął próbę wykorzystać wiedzę.

Naruszania tajemnicy może przenosić straty moralne dla osób odpowiedzialnych, w tym szkody finansowe, dzielonych zysków i tantiem. W niektórych przypadkach, sąd może wydać nakaz, aby zmusić spółkę do zaprzestania sprzedaży produktu lub usługi, który został otrzymany lub utworzony przez kradzież tajemnic handlowych.
a-stomatolog.wielun.pl
– autor artykułu